Mit tehetsz, ha a céged rabszolgája lettél?
Vállalkozó barátunk 10 évvel ezelőtt cégtulajdonosként kötelességének érezte, hogy minden nap bejárjon az irodájába, hiszen mélyen gyökerezett az a meggyőződése, hogy az alkalmazottai jobban dolgoznak, ha ő jelen van.
A vállalkozás megalapítása óta ő vitte a hátán a céget nem csak szakmai szempontból, hanem a céggel járó egyéb ügyek tekintetében is: legjobb tudása, kitartása, ösztönös megérzései alapján vezette és futtatta fel a céget arra a szintre, ahol már alkalmazottakra is szükség volt. Az ösztönei azt diktálták, hogy elsőként érkezzen, utolsóként távozzon, mivel úgy gondolta, hogy személyes példát kell mutatnia, hogy hogyan kell dolgozni. És mindennek ellenére - ez volt számára a legfájóbb - az eredmények kétségbeejtőek voltak.
A családja, a felesége és a gyermekei gyakorlatilag nem látták. Egyetlen napot sem volt képes kihagyni! Mind a mai napig emlékszik arra, hogy milyen stresszben volt, amikor egyszer úgy döntött, hogy egy szabadnapot vesz ki.
Így folytatódott ez több évig, míg egyszer csak be nem villant neki az, hogy az irodai jelenlétével a saját vezetői kvalitásai hiányosságait próbálta ellensúlyozni. A mai eszével elképesztően sajnálja azokat a feleslegesen a saját irodájában töltött éveket, hiszen a kupi így is kupi maradt. Változtatott valamin, hogy jelen volt az emberei mellett az irodában? Példaként tekintettek rá? Eszükbe se jutott! Késve érkeztek a munkahelyükre, korábban hazamentek, sőt, soha nem volt egyetlen önálló kezdeményezésük sem, de minek is, hiszen a problémát továbbítani lehet a főnöknek, aki majd úgyis megoldja!
Amikor el szeretett volna két hétre külföldre szabadságra utazni, nem tudott kikapcsolódni, mert nappal a tengerparton, este a kávézó teraszán, reggel az erkélyen folyamatosan a mobilján keresztül ment a levelezés és jöttek-mentek a hívások.
Visszaemlékezett arra az időszakra, amikor alkalmazottként kezdte az életét. Ma, az alkalmazotti léthez képest rabszolgának érzi magát, méghozzá a saját cégében.
Nincs más út, komplett üzletfejlesztést kell a cégben végrehajtani a beszállítókkal történő együttműködéstől kezdve, a gyártás, minőségpolitika, HR, pénzügy, marketing, logisztika, szervezetfejlesztés, csapatépítés, értékesítés…, azaz a teljes vállalkozási vertikumot figyelembe véve.
EGYSZER ÉLÜNK! Életünk legtöbb percét töltsük el a szeretteinkkel, a hobbinkkal és legyen erre bőséges anyagi forrásunk. Ha a vállalkozó sikeres és boldog, akkor az alkalmazottak is azok és nekik is meglesz mindenük, és a világ ettől válik boldogabbá, gazdagabbá.
Nem érdemes úgy nekifogni egy üzletfejlesztésnek, hogy a végére ne egy ÖNJÁRÓ, STABILAN PROFITTERMELŐ céget építsen fel magának a cégtulajdonos. Sikerhez egy komplex programmal rendelkező ÜZLETFEJLESZTŐ MENTOR, TANÁCSADÓ ÉS COACH kell. Csak a legjobbat szabad választani!
A cikk szerzői Schmidtné dr. Németh Mária és Schmidt András a Gree-gree Kft ügyvezetői, az ActionCOACH nemzetközi üzletfejlesztő franchise rendszer egyik magyarországi licenc tulajdonosai. Az ActionCOACH a Globális Toplisták szerint az ügyfeleinek és saját eredményeit figyelembe véve a világ LEGSIKERESEBB franchise vállalkozása a business coaching és consulting iparágban, több mint 80 országban van jelen több mint 1000 franchise partnerrel. A 2021. évben január 1. és május 31. között több mint 57.500 vállalkozás tulajdonosa szerződött le a világban valamely ActionCOACH partnerrel üzletfejlesztési mentoring és coaching szolgáltatásra.
A teljes vállalkozási vertikum fejlesztendő